Kategorie
dzieci i młodzież spektakle

Yemaya – królowa mórz

Yemaya – królowa mórz powstała jako mój spektakl dyplomowy na Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży we Wrocławskiej PWST, pod opieką pedagogiczną prof. Jolanty Góralczyk.

Podczas przedstawiania chcieliśmy zabrać widzów w podróż do podwodnej krainy, w której nie istnieją konflikty, wojny i strach. Właśnie tam trafia bohater opowieści, chłopiec z wyjątkową wyobraźnią – Omar. Dramat Małgorzaty Sikorskiej Miszczuk porusza aktualne problemy, jest o wojnie, o uchodźcach, o niezrozumiałych konfliktach, ale także o przyjaźni, bezgranicznej miłości i potędze wyobraźni. Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru lalek i teatru aktorskiego z wykorzystaniem światła UV.

Festiwal Młodości Teatralnej Łaknienia w Goleniowie

Mieliśmy przyjemność zaprezentować Yemayę na Festiwalu Młodości Teatralnej Łaknienia w Goleniowie. Został on przyjęty z ogromnym entuzjazmem – udało nam się nawet zdobyć wyróżnienie w konkursie! Atmosfera festiwalu była wspaniała, mogliśmy zobaczyć, jak pracują grupy teatralne z całej Polski, uczestniczyć w warsztatach wokalnych i teatralnych, koncertach, wieczornych zabawach. To było bardzo inspirujące doświadczenie, dużo się nauczyłam i nabrałam jeszcze większego zapału do pracy. Bardzo dziękuję organizatorom festiwalu – Teatrowi Brama za ciepłe przyjęcie i niezapomniane przeżycia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.